Szczegóły ogłoszenia

Oferta pracy

2022-02-04
Główny Księgowy/ Główna Księgowa
Vent Trade
STANOWISKO: Główny Księgowy/ Główna Księgowa LOKALIZACJA: Gdańsk
Opis ogłoszenia

 Do Naszego zespołu poszukujemy aktualnie osoby do wsparcia działu finansowego. Osoba na tym stanowisku będzie bezpośrednio współpracować z działem Finansowym. Odpowiedzialna będzie za kompleksową obsługę finansową firmy.

Wymagania
  • • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia)
  • • min 3 letniego doświadczenia na stanowisku Głównego Księgowego w tym doświadczenie w firmie produkcyjnej;
  • • bardzo dobra znajomość polskiej Ustawy o Rachunkowości;
  • • bardzo dobra znajomość Ustawy o Podatku Dochodowym i Podatku VAT;
  • • znajomość różnorodnych transakcji zagranicznych,
  • • znajomości systemów klasy ERP, MS Excel;
  • • wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia;
  • • bardzo dobra organizacja pracy, samodzielność oraz zdolność do pracy w zespole;
  • • rzetelność, sumienność oraz precyzja w wykonywaniu obowiązków;
  • • komunikatywna znajomość j. angielskiego;
  • • znajomość przepisów prawnych dotyczących cen transferowych będzie dodatkowym atutem.
Obowiązki pracownika
  • • Samodzielne prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z Ustawą o Rachunkowości i Ustawą Podatkową,
  • • Przygotowywanie sprawozdań finansowych,
  • • Terminowe sporządzanie deklaracji podatkowych i prowadzenie dokumentacji podatkowej (CIT, VAT, PIT, ZUS) i statystycznej (GUS, NBP),
  • • Zarządzanie należnościami i zobowiązaniami firmy,
  • • Weryfikacja dokumentów księgowych,
  • • Rozliczenie dokumentów magazynowych,
  • • Bieżąca kontrola zapisów księgowych, uzgadnianie kont rozrachunkowych i magazynowych,
  • • Rozliczanie inwentaryzacji,
  • • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi GUS, US, ZUS, bankami i innymi,
  • • Współpraca i reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych,
  • • Przygotowywanie bieżących analiz i raportów,
  • • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
  • • Odpowiedzialność za pracę i rozwój zespołu księgowego.
Oferujemy

  • praca na pełny etat (elastyczne rozpoczęcie pracy w przedziale 7:00-9:00)
  • szkolenia;
  • wsparcie merytoryczne;
  • możliwość rozwoju zawodowego w zakresie księgowości i prawa podatkowego;
  • praca w kameralnym biurze
  • możliwość pracy zdalnej 5dni w miesiącu
  • spotkania integracyjne
  • nieograniczony dostęp do kawy i herbaty 😊