Szczegóły ogłoszenia

Oferta pracy

2021-04-29
Główna księgowa/ Główny księgowy
Oriens
STANOWISKO: Główna księgowa/ Główny księgowy LOKALIZACJA: Koźmin koło Starogardu Gdańskiego lub Gdańsk
Opis ogłoszenia

Poszukujemy pracownika na stanowisko: Główna księgowa/ Główny księgowy

Wymagania
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),
  • Minimum 3 lata na stanowisku Głównego Księgowego w tym co najmniej rok w firmie produkcyjnej,
  • Bardzo dobra znajomość polskiej Ustawy o Rachunkowości,
  • Bardzo dobra znajomość Ustawy o Podatku Dochodowym i Podatku VAT,
  • Znajomość systemów klasy ERP, MS Excel
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia,
  • Komunikatywność oraz umiejętności pracy w zespole,
  • Rzetelność i odpowiedzialność,
  • Znajomość programu księgowego Symfonia,
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego,
  • Znajomość przepisów prawnych dotyczących cen transferowych będzie dodatkowym atutem.
Obowiązki pracownika
  • Samodzielne prowadzenie pełnej księgowości firmy zgodnie z Ustawą o Rachunkowości i Ustawą Podatkową,
  • Przygotowywanie sprawozdań finansowych,
  • Terminowe sporządzanie deklaracji podatkowych i prowadzenie dokumentacji podatkowej (CIT, VAT, PIT, ZUS) i statystycznej (GUS, NBP),
  • Zarządzanie należnościami i zobowiązaniami firmy,
  • Weryfikacja dokumentów księgowych,
  • Rozliczenie dokumentów magazynowych,
  • Bieżąca kontrola zapisów księgowych, uzgadnianie kont rozrachunkowych i magazynowych,
  • Rozliczanie inwentaryzacji,
  • Rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych,
  • Współpraca z instytucjami zewnętrznymi GUS, US, ZUS, bankami i innymi,
  • Współpraca i reprezentowanie firmy w audytach wewnętrznych i zewnętrznych oraz kontrolach podatkowych,
  • Przygotowywanie bieżących analiz i raportów,
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości,
  • Odpowiedzialność za pracę i rozwój zespołu księgowego.
Oferujemy

  • Umowa o pracę w Grupie Ciecholewski Wentylacje.
  • Stabilną i satysfakcjonującą pracę w ciekawej branży.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Przyjazną atmosferę pracy.